Ks. Gawron o zamordowaniu kapłana w kościele we Francji

„Żyjemy w czasach męczenników” – powiedział wicerektor polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. prał. dr Krystian Gawron. Odniósł się on w ten sposób do brutalnego morderstwa księdza w kościele w Normandii. Wstrząśnięta zamachem jest stolica apostolska.

Dwóch terrorystów powiązanych z tzw. Państwem Islamskim poderżnęło kapłanowi gardło podczas Eucharystii. Mężczyźni zranili trzy osoby, w tym jedną ciężko. Zostali zabici przez policjantów. Służby zatrzymały jedną osobę w związku z atakiem.

Ks. prał. dr Krystian Gawron uważa, że ta tragedia wywrze ogromne piętno na świadomości społeczeństwa francuskiego. W jego ocenie potrzeba dziś rozsądnej polityki.

Przez bramę praw człowieka wchodzi nam – do chrześcijaństwa przede wszystkim – ideologia nienawiści. Jest to o tyle ułatwione, że cywilizacja zachodnioeuropejska, która tak panicznie bała się w preambule do Unii Europejskiej wartości chrześcijańskich, dzisiaj zauważa, że jej niechęć do religii plus agresja Daesh, Al-Kaidy, ekstremistów pseudomuzułmańskich po prostu jest jakoś połączona. Jednak ten akt terrorystyczny pobudził. Ale trzeba merytorycznie zabrać się do problemu – podkreśla ks. prał. dr Krystian Gawron.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj także w Niemczech. W jednej z berlińskich klinik mężczyzna postrzelił lekarza. Kiedyś był jego pacjentem. Napastnik po ataku na lekarza popełnił samobójstwo. Do strzelaniny doszło na oddziale chirurgii szczękowej.

Z sondażu CBOS wynika, że aż 66 proc Polaków sprzeciwia się przyjmowaniu przez nasz kraj uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, przybywających do krajów Unii Europejskiej.

Tylko 26 proc. chce ich przyjęcia. 8 proc. nie ma opinii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl