fot. episkopat.pl

Ks. bp Jerzy Mazur: Wszyscy możemy wesprzeć misje

Wszyscy możemy wesprzeć misje – zachęca ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji ds. Misji w komunikacie na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Przypada on w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, tego dnia we wszystkich polskich parafiach zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Ks. bp Jerzy Mazur przypomina, że ponad 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary.

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za niesienie im Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie” – napisał w komunikacie.

W imieniu misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misje, podziękował wszystkim za modlitwę i za troskę o misje w świecie.

„W uroczystość Objawienia Pańskiego wpatrujemy się w Trzech Mędrców, którzy idąc za Gwiazdą, pokonali długą drogę do Betlejem. Szli z wewnętrznym pragnieniem poznania i adorowania Nowonarodzonego. Dlatego przybywszy do Jerozolimy pytali: >>Gdzie jest nowo narodzony Król żydowski? (…) przybyliśmy oddać Mu pokłon<<. To mocne pragnienie sprawiło, że odważnie wyruszyli za Gwiazdą w nieznane. Ich wytrwałość pozwoliła spotkać Jezusa, Tego, który jest źródłem prawdy, dobra i piękna, i jak czytamy w Ewangelii: >>Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon<<. Mędrcy symbolizują narody, które jeszcze nie poznały Chrystusa, a bardzo pragną światła Jego Ewangelii – to świat misyjny, o którym niedawno przypomniał nam Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny” – zaznaczył ks. bp Jerzy Mazur.

W nawiązaniu do tematu trzyletniego programu duszpasterskiego, przewodniczący komisji podkreślił, że Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom obchodzony będzie pod hasłem: „Eucharystia źródłem misji”. Przypomina też słowa św. Jana Pawła II, zawarte w encyklice „Ecclesia de Eucharistia”, w której napisał: „Eucharystia buduje Kościół, a Kościół sprawuje Eucharystię”, której celem jest „zjednoczenie ludzi z Chrystusem, a w Nim z Ojcem i z Duchem Świętym. Ona daje ochrzczonym i posłanym siłę do wypełnienia powołania misyjnego”.

Dodał jednocześnie, że nasza misja polega na tym, by będąc „jednego ducha i jednego serca” stawać się „głosicielami i świadkami Ewangelii, aż po najdalsze krańce ziemi”. Ojciec Święty Jan Paweł II podkreślał związek Eucharystii z działalnością misyjną Kościoła. Uczył: „Uczestnicząc w ofierze Eucharystycznej, pojmujemy głębiej powszechność odkupienia i wynikającą z tego pilną misję Kościoła”. Na zakończenie każdej Mszy św., kiedy celebrans żegna zgromadzenie słowami: „Idźcie Ofiara spełniona, wszyscy na wzór Trzech Mędrców wracających inną drogą do swojej ojczyzny, jesteśmy posłani jako >>misjonarze Eucharystii<<.

Nieśmy innym radość z przyjścia Boga Zbawiciela” – zachęca ksiądz biskup.

Zdaniem przewodniczącego Komisji ds. Misji, dziś także bardzo potrzeba misjonarzy, posłusznych wezwaniu Pana: „Idźcie i głoście”, oddanych sprawie misji. Ponad 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary.

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za niesienie im Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Wypraszajmy światło i moc Ducha Świętego dla misjonarzy, by jak Gwiazda Betlejemska ukazywali drogę do Chrystusa. Chorzy i starsi niech wspierają misyjne dzieło Kościoła swoimi modlitwami i ofiarowaniem cierpienia w intencji misjonarzy. Dzieci niech włączą się w pracę Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, którego święto obchodzimy w uroczystość Objawienia Pańskiego. Także młodzież i dorośli, na wiele sposobów mogą zaangażować się w sprawę misji. Weźmy udział w Orszaku Trzech Króli, organizowanym w wielu miejscowościach w naszej ojczyźnie. Jak Monarchowie pokłońmy się Chrystusowi oraz innych prowadźmy do Niego” – wskazuje ks. bp Jerzy Mazur.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl