Ks. abp M. Jędraszewski święcił pokarmy przed Bazyliką Mariacką

W Wielką Sobotę metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski poświęcił pokarmy przed wejściem do Bazyliki Mariackiej w Krakowie. „Gromadzimy się myśląc już o poranku wielkanocnym – o tym cudownym dniu, który nakreślił zupełnie nowe perspektywy życia dla każdego człowieka” – powiedział ksiądz arcybiskup.

W południowej części Placu Mariackiego, przed świątynią Mariacką stanął stół z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami, które poświęcił i pobłogosławił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

„Tego dnia wchodzącego w Triduum Paschalne – w tajemnicę przejścia Jezusa Chrystusa z tego świata do Ojca – przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie, gromadzimy się myśląc już właśnie o poranku wielkanocnym, o tym cudownym dniu, który nakreślił zupełnie nowe perspektywy życia dla każdego człowieka” – powiedział do zgromadzonych licznie wokół bazyliki Mariackiej metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

„Jezus Chrystus swym zmartwychwstaniem przezwyciężył grzech, śmierć i szatana. Tajemnica Jego Zmartwychwstania, którą symbolizuje i jednocześnie ukazuje jego pusty grób, sprawia że z wielką nadzieją patrzymy na siebie i na swoje przeznaczenie – na przyszłość: z nadzieją, że nie kończy się wszystko zwykłym, typowym dla świata materii przemijaniem. Jeśli razem umieramy z Chrystusem – to i razem z nim Zmartwychwstaniemy” – powiedział metropolita.

„I tej radości Chrystusa Zmartwychwstałego życzę państwu z całego serca, wraz z błogosławieństwem pokarmów, którymi będziemy się dzielili jutrzejszego ranka, bo one mówią o życiu” – zakończył ks. abp Marek Jędraszewski.

Tradycyjnie – potrawy ze stołu wielkanocnego ustawionego pod kościołem Mariackim trafiają później do ludzi bezdomnych i ubogich – podopiecznych braci albertynów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl