Kapłan zamordowany w Meksyku

Katolicki ksiądz został brutalnie zamordowany w Meksyku. Przebieg i okoliczności zbrodni nie są znane. To drugi odnotowany przypadek zabójstwa katolickiego kapłana, do którego doszło w tym roku w Meksyku. Na całym świecie od początku 2013 roku zamordowanych zostało trzynastu katolickich duchownych.

Z informacji przekazanych przez portal internetowy Il Sismografo wynika, że ofiarą zbrodni jest 60-letni ks. Ignacio Álvarez Cortez nazywany „Padre Nachito”. Duchowny był proboszczem parafii Maryi Wspomożycielki.

Na miejscu zbrodni policjanci przeprowadzili oględziny ciała kapłana. Jak podają śledczy, ciało ks. Corteza miało „ciężki urazy klatki piersiowej”. Zostało odnalezione  w mieście Ensenada ( El Sauzal) w stanie Baja California.

Il Sismografo przypomina ponadto, że od lipca 2012 roku trwają poszukiwania innego katolickiego kapłana, którego los w dalszym ciągu pozostaje nieznany. Chodzi o ks. Javiera Gómeza Martíneza, również pełniącego posługę w tym samym mieście, w którym doszło do zabójstwa Padre Nachito.

Włoski portal podaje, że na świecie tylko od początku 2013 roku doszło do zabójstw trzynastu katolickich księży. Od lat najwięcej zabójstw odnotowuje się w krajach Ameryki Łacińskiej. Tylko w tym roku dziesięciu kapłanów zostało brutalnie pozbawionych życia. Najwięcej – aż czterech – zabito w Kolumbii. W Meksyku jest to drugi przypadek zabójstwa kapłana w tym roku.

Katolicka Agencja Informacyjna (KAI) zwraca uwagę, że Meksyk wraz z Kolumbią należy – w skali świata – do krajów najmniej bezpiecznych dla duchownych. Według Kongregacji Ewangelizacji Narodów, w ubiegłym roku zginęło tam dwóch księży, a w latach 2004-2012 – dwudziestu dwóch. W latach 2007-2012, gdy prezydentem kraju był Felipe Calderón, zamordowano tam 17 kapłanów.

 

IK/NDz

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl