Meksyk: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych eksplozji na targowisku

Do 35 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji fajerwerków na przedmieściach stolicy Meksyku – poinformowały w czwartek władze tego kraju.

26 osób zginęło na miejscu tragedii, a dziewięć zmarło w szpitalu na skutek obrażeń. Rannych jest około 60 osób, w tym wiele ciężko.

Do eksplozji fajerwerków doszło we wtorek na targowisku „San Pablito” w mieście Tultepec, położonym w odległości 32 km na północ od stolicy Meksyku. W wyniku wybuchów zniszczone zostały także pobliskie domy.

Podobny wypadek na targowisku „San Pablito” miał miejsce w 2005 r., tuż przed obchodami Święta Niepodległości. Wtedy rannych zostało wiele osób.

90 proc. mieszkańców Tultepec utrzymuje się z produkcji i sprzedaży fajerwerków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl