Zaprezentowano medal upamiętniający ŚDM

W Rio de Janeiro został zaprezentowany medal upamiętniający ŚDM i pierwszą podróż papieża Franciszka. Z powodu złej pogody uroczystość miała miejsce w Sumaré, gdzie rezyduje Papież, choć pierwotnie miała odbyć się u stóp Chrystusa Odkupiciela na Corcovado. Ze strony kościelnej w ceremonii udział wział ks. kard. Tarsicio Bertone, ks. abp Orani Tempesta oraz kard. Stanisław Ryłko.

Medal, przygotowany przez Casa de Moneda do Brasil, przedstawia papieża uśmiechniętego i w geście pozdrowienia, tak już dla niego charakterystycznego. Z drugiej strony widać katedrę św. Sebastiana w Rio de Janeiro oraz sanktuarium Aparecida, dwa miasta brazylijskie, które podzielają radość pierwszej zagranicznej wizyty papieża pochodzącego z Ameryki Łacińskiej.

Dziękując za inicjatywę ks. kard. Bertone powiedział, że celem medalu “jest pozostawienie “fizycznej” pamiątki tej celebracji wiary i radości, która gromadzi młodych przybyłych ze wszystkich kontynentów. Sekretarz Stanu przypomniał też wczorajsze słowa papieża: “Młodzież jest oknem przyszłości”. “Patrząc na ten medal z postacią papieża Franciszka, jesteśmy wezwani do tego, by pozwolić, aby słowa papieża, jakie skieruje do nas podczas tych dni zostały wyryte w naszym umyśle i w naszym sercu”.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj