fot. twitter.com

K. Ciempka: Potrzebny jest sprzeciw wobec hejtu, który powoduje ataki na Kościół

Potrzebny jest sprzeciw wobec hejtu, który powoduje ataki na Kościół – podkreśla Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dzisiaj – jak zauważa – obserwujemy coraz większy wzrost zjawisk, postaw, które mają znamiona dyskryminacji, a nawet prześladowania kościoła w Polsce.

Dochodzi także do ataków na księży. Takie zdarzenie miało miejsce dziś we Wrocławiu. Ksiądz został zaatakowany przez nożownika.

– W ostatnich dniach zauważamy niepokojące zjawiska – ataki na Kościół w Polsce. Kilka dni temu w Rypinie mężczyzna zaatakował siekierą ołtarz. Dzisiaj słyszeliśmy o ataku na księdza Ireneusza z Wrocławia. Możemy sobie zadać pytanie, kiedy skończy się przyzwolenie na hejt, bo od słów do czynów jest krótka droga. Dlatego potrzebny jest nasz sprzeciw wobec zjawisk nienawiści, które powodują ataki na Kościół – powiedział Konrad Ciempka.

Ugodzony dziś w klatkę piersiową nożem ksiądz dr Ireneusz Bakalarczyk przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowali przeciwciele Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Z kolei prokuratura jutro ma postawić zarzuty 57 letniemu sprawcy napaści, gdy uzyska opinię biegłego dotyczącą obrażeń.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl