fot. episkopat.pl

Rzecznik KEP zaapelował o modlitwę za kapłana zranionego nożem we Wrocławiu

O modlitwę w intencji kapłana zranionego nożem we Wrocławiu zaapelował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. prof. Paweł Rytel Andrianik.

Wczoraj 57-letni mieszkaniec miasta zaatakował księdza Ireneusza Bakalarczyka, gdy ten udawał się na poranną Mszę św. Do zdarzenia doszło przed kościołem Najświętszej Maryi Panny.

Ksiądz z raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie przeszedł operację. Napastnik bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany przez policję.

Rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel Andrianik zaznaczył, że ta sytuacja jest sygnałem do tego, by nie przyzwalać w przestrzeni publicznej na brak szacunku wobec drugiego człowieka.

– Dostrzegamy z niepokojem, że dochodzi w przestrzeni publicznej do obrażania drugiego człowieka, do braku szacunku wobec drugiego człowieka. Tym razem to był atak na księdza. Pamiętamy, że jeszcze kilka miesięcy temu były również ataki na inne osoby, więc to jest dla nas taki mocny sygnał, żeby nie przyzwalać w przestrzeni publicznej na jakiekolwiek wyrazy braku szacunku dla drugiego człowieka. Jeśli chodzi o tę konkretną sprawę, to nie wiemy, jaki był motyw, ale jedno jest pewne: że ksiądz został zraniony, jest operacja, więc modlimy się w jego intencji. To jest to, co możemy teraz powiedzieć – powiedział ks. prof. Paweł Rytel Andrianik.   

Warto przypomnieć, że w sobotę 46-letni mężczyzna zaatakował siekierą ołtarz w kościele pw. Świętej Trójcy w Rypinie w woj. kujawsko-pomorskim. Do zdarzenia doszło w czasie porannej Mszy Św.

RIRM

drukuj