fot. PAP/EPA

Hiszpania: Papież Franciszek skierował list do dziennikarza, który dotarł do informacji dot. uczestnictwa J. Bergoglio w wieczystej adoracji w Buenos Aires w latach 50-tych XX wieku

Katolicki dziennik z Hiszpanii „Alfa y Omega” opublikował dzisiaj list papieża Franciszka, który Ojciec Święty skierował do dziennikarza Lucasa Schaerera. Dziennikarz dotarł do informacji dotyczącej członków wieczystej adoracji w Buenos Aires. Okazuje się, że wśród nich był Jorge Bergoglio wraz z bratem Óscarem.

„Bardzo mnie wzruszyła fotokopia książki adoracji wieczystej w bazylice Najświętszego Sakramentu” – napisał papież Franciszek.

W latach 50. XX wieku młody Jorge Bergoglio uczestniczył wraz ze swoim bratem w całonocnych sobotnich adoracjach.

„Adoracja rozpoczynała się około 21.00 po kazaniu o. Aristi w grupach 2 i 3 osobowych” – wspomniał Ojciec Święty.

Osoby, które w danej chwili nie adorowały Najświętszego Sakramentu, odpoczywały w dużej sali w bazylice.

„Kiedy przychodziła twoja kolej, ten z wcześniejszej (godziny) budził cię słowami <<venite adoremus>> i stamtąd szedłeś na adorację. Myślę, że był to rok 1954/55” – podkreślił Franciszek.

W niedzielę z samego rana odprawiana była Msza święta.

„W tym czasie byłem już po doświadczeniu w kościele św. Józefa de Flores (21.09.53) i prowadziłem normalne życie chrześcijańskie” – napisał Papież.

„Widok strony, którą mi wysłałeś bardzo mnie wzruszył. Dziękuję za jej wysłanie” – podsumował Franciszek w słowach skierowanych do Lucasa Schaerera.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl