ForWorld: Kolejny odcinek w ramach serii ABC duchowości

Na portalu YouTube w ramach projektu ForWorld, który jest prowadzony przez redemptorystów, pojawił się nowy odcinek serii ABC duchowości. Filmik skupia się wokół emocji i pragnień, które jak wskazują ojcowie, choć stanowią zupełnie różne rzeczywistości, są potrzebne w życiu.

Odcinek „Emocje i pragnienia” jest już piątym opublikowanym przez ojców redemptorystów w ramach serii ABC duchowości.

– Emocje i pragnienia – to dwie zupełnie różne rzeczywistości. Obie są jednak potrzebne w naszym życiu, również tym duchowym. Czasami tych emocji nie ma i może się nam wydawać, że taka modlitwa, takie życie nie ma sensu. Wtedy trzeba pamiętać o tym, żeby wzbudzać w sobie pragnienie. Jakie pragnienie i jak to robić? Jaką rolę w naszym życiu duchowym odgrywają emocje lub ich brak? Te intrygujące tematy są wyjaśnione w dzisiejszym odcinku – głosi opis odcinka.

Cała seria nawiązuje do jednego wspólnego celu wszystkich chrześcijan – Pana Boga.

– Jako chrześcijanie mamy w życiu jeden wspólny cel, pomimo, że każdy może mieć różne cele życiowe, a jest nim sam Bóg i jedność z Nim. W każdym z nas pojawiają się uczucia i pragnienia, które są znakiem działania Ducha Świętego  w nas i pozwalają jednoczyć się z Bogiem i utrzymywać więź z Nim. Posłuchaj,  jak je rozpoznawać i co robić, aby nie utracić tej ważnej więzi z Bogiem – zaznaczono.

 

Grzegorz Pruś CSsR/radiomaryja.pl

drukuj