Gorzyce Wielkie w obronie TV Trwam

Ulicami Gorzyc Wielkich przeszedł marsz poparcia dla TV Trwam. To protest wobec decyzji KRRiT, która odmówiła katolickiej stacji miejsca na multipleksie cyfrowym. To już 151 polskie miasto, które upomina się o to miejsce dla TV Trwam.

Marsz w Gorzycach Wielkich rozpoczął się Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicy marszu  modlili w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy św. mieszkańcy Gorzyc Wielkich przeszli ulicami miasta do Kaplicy Witraży Różańcowych na cmentarzu parafialnym.

Manifestacja w obronie TV Trwam przebiegała pod hasłem „Kochaj Ojczyznę jak Błogosławiony Jan Paweł II”. Po marszu odbył się koncert Kapeli znad Baryczy.

Dr Witold Tomczak, były poseł do PE, podkreśla, że organizowane marsze to walka o prawdę i wolność słowa w Polsce. To nasza wspólna sprawa – dodaje.

– Informacja w dzisiejszym świecie ma znaczenie strategiczne. Trzeba jednak pamiętać, że informacja to media, które co dzień kształtują nasze umysły. Dlatego tak ważne jest, aby prasa, radio i telewizja służyły prawdzie, prowadziły nas ku dobru. Takim medium jest jedyna katolicka telewizja – TV Trwam. Z tego powodu musimy o nią walczyć do końca, do zwycięstwa. Spotkajmy się na marszu w obronie Telewizji Trwam w najbliższa sobotę w Gorzycach Wielkich, koło Ostrowa Wielkopolskiego – zapraszał europoseł Witold Tomczak.

W tym miesiącu marsze odbędą się także 27 kwietnia w Głogowie oraz 28 w Hrubieszowie.

Marsz w Głogowie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16. w Kościele Królowej Polski na Koperniku. Następnie protestujący przejdą przed Ratusz Miejski, gdzie będą wyrażać swoje niezadowolenie spowodowane obecną dyskryminacją mediów katolickich w Polsce. Na marsz zaprasza Międzyparafialny Komitet Organizacyjny.

Cały czas trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminującej decyzji KRRIT. Do tej pory w Biurze Radia Maryja policzono 2 mln 474 tys. 683 kopie podpisów.

RIRM

drukuj