Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie poświęcony Ukrainie. Środki zebrane w niedzielę (13 listopada 2022 roku)  trafią do księży i sióstr zakonnych posługujących za naszą wschodnią granicą.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest czasem szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan cierpiących z powodu swojej wiary. Prześladowane wspólnoty potrzebują również wsparcia materialnego.

– Kościół w takich rejonach, jak Syria, Irak i teraz w Ukrainie jest wszystkim, jest szpitalem, jest ochronką – mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dlatego tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie poświęcony Ukrainie – ogłosił na antenie TV Trwam ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Zbiórka jest po to, żeby te środki dać do ręki tamtym siostrom, tamtym księżom, którzy tam na miejscu wiedzą, jak najlepiej spożytkować. Dlatego będziemy prosić naszych wiernych, żeby w tym roku była okazana solidarność z najbliższymi – wskazał ks. prof. Waldemar Cisło.

Rosyjska agresja doprowadziła do zniszczenia 270 obiektów sakralnych na Ukrainie. Większość należy do wspólnot chrześcijańskich, głównie obrządków wschodnich. Najwięcej budynków Rosjanie zniszczyli w obwodach donieckim, ługańskim, kijowskim i charkowskim. Ostrzeliwali je z premedytacją pociskami kierowanymi, co potwierdza, że chcieli zabić ukrywających się w kościołach cywilów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl