Autorstwa I, Bogitor, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2322043

[TYLKO U NAS] Ks. prof. K. Bielawny: Młodzi ludzie stanowili największą grupę pielgrzymujących do Gietrzwałdu, kiedy trwały objawienia. To oni ponieśli orędzie do swoich domostw, a Pan im błogosławił

Młodzi ludzie stanowili największą grupę pielgrzymujących do Gietrzwałdu, kiedy trwały objawienia. To oni ponieśli orędzie do swoich domostw, a Pan im błogosławił. Co nastąpiło? Nastąpiło odrodzenie moralne, duchowe. Rodzina na nowo stała się trzeźwa, a pod strzechy naszych domostw przyszła modlitwa różańcowa. To jest dzisiaj nadal aktualne (…). Bardzo ważne jest to, żeby rodzina była silna Bogiem, by była silna moralnie i duchowo – mówił ks. prof. Krzysztof Bielawny, teolog, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W minioną sobotę odbyła się konferencja „Aktualność Objawień Gietrzwałdzkich”. Celem wydarzenia było przypomnienie orędzia Matki Bożej z Gietrzwałdu oraz podkreślenie ich współczesnej aktualności.

Patronat medialny nad konferencją objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Ks. prof. Krzysztof Bielawny przypomniał, że Polski nie było na mapach świata, gdy miały miejsce objawienia w Gietrzwałdzie. Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska zadawały wówczas Matce Bożej wiele pytań.

– Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy kwestie, które poruszały Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska, straciły na aktualności. Śmiem twierdzić, że nie, a chyba tym bardziej nabrały mocy, iż to, co jest potrzebą człowieka w wymiarze życia duchowego, jest konieczne. Pierwsze pytanie, które było postawione Matce Bożej dotyczyło tego, czego od nas żąda. „Proszę, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Matka Boża prosiła, żebyśmy nie zapominali o modlitwie, czyli o dialogu człowieka z Panem Bogiem. Przez modlitwę możemy prosić, dziękować czy uwielbiać. To nic nie straciło na swojej aktualności. Kiedy człowiek dzisiaj jest często bardzo pogubiony i nie wie, dokąd powinien pójść i kogo pytać o drogę, to trzeba pytać Pana Boga – wskazał teolog.

Drugim wątkiem poruszonym w trakcie objawień w Gietrzwałdzie była prośba o nawrócenie i zerwanie z grzechem.

– Chrystus cały czas nawoływał i prosił, żebyśmy się nawrócili, czynili pokutę, zerwali z grzechem i wierzyli w Ewangelię. Kiedy padło pytanie, co będzie z tymi, którzy nadużywają alkoholu, czyli pijakami, Matka Boża powiedziała, iż trzeba ich otoczyć modlitwą, a oni muszą zerwać z grzechem, bo inaczej będą potępieni. Grzech pijaństwa kojarzy nam się z grzechem zniewolenia. Dzisiaj tych zniewoleń mamy tysiące, min. hazard, pornografia, narkomania – powiedział gość Radia Maryja.

Kapłan zwrócił uwagę, że to młodzi ludzie zanieśli orędzie Matki Bożej z Gietrzwałdu do swoich domów i rodzin.

– Młodzi ludzie stanowili największą grupę pielgrzymujących do Gietrzwałdu, kiedy trwały objawienia. To oni ponieśli orędzie do swoich domostw, a Pan im błogosławił. Co nastąpiło? Nastąpiło odrodzenie moralne, duchowe. Rodzina na nowo stała się trzeźwa, a pod strzechy naszych domostw przyszła modlitwa różańcowa. To jest dzisiaj nadal aktualne (…). Bardzo ważne jest to, żeby rodzina była silna Bogiem, by była silna moralnie i duchowo – zaakcentował gość „Aktualności dnia”.

Teolog zwrócił uwagę, że kiedy Polska odzyskiwała niepodległość po 123 latach zaborów, to właśnie rodzina była komórką społeczną, która krok po kroku odbudowywała naszą Ojczyznę. Dzisiaj potrzebna jest odnowa rodziny i jej wartości.

– Konieczna jest odbudowa tego, co stanowi siłę narodu – rodzinę. To jest najmniejsza, ale i najważniejsza komórka społeczna. To w rodzinie człowiek przychodzi na świat, kształtuje swoją osobowość, kiedy patrzy na ojca oraz matkę i widzi, jak się modlą i szanują wzajemnie. To rodzice uczą kochać, prowadzą do kościoła oraz szkoły, żeby kształtować osobowość i intelekt. Rodzina jest kluczowa i musimy o nią dbać – podsumował ks. prof. Krzysztof Bielawny.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Krzysztofa Bielawnego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl