Gietrzwałd: W Sanktuarium Maryjnym trwają uroczystości Dnia Pokutnego

W sanktuarium w Gietrzwałdzie tłumy pielgrzymów przybyły, aby przeżywać Dzień Pokuty. Inicjatywa pod hasłem: „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej” związana jest z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Gietrzwałdzie 141 lat temu od 27 czerwca do 16 września 1877 r. dwóm dziewczynkom: Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej objawiła się Matka Boża. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie objawienia maryjne zostały zatwierdzone przez Kościół i jedne z 12 na świecie, które Stolica Apostolska uznała za miejsce autentycznych objawień. To tu Maryja złożyła nam szczególną obietnicę, że zawsze będzie z nami. Ta obietnica stała się dla wielu pokoleń Polaków nadzieją i umocnieniem na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. To tu, w Gietrzwałdzie, Maryja wskazała Polakom i całemu światu drogę do przemiany życia przez modlitwę – zwłaszcza modlitwę różańcową. Matka Boża wzywała do pokuty i nawrócenia, głębokiej przemiany życia, zachowania trzeźwości, podkreślała wagę życia sakramentalnego, zwłaszcza uczestnictwa we Mszy św. To stąd popłynęło wołanie, aby Polacy trwali w wierności swoim chrześcijańskim korzeniom i narodowej tożsamości.

Dziś pod hasłem: „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej” w miejscu objawień w Gietrzwałdzie trwa Dzień Pokuty. Inspiracją do jego zorganizowania jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział ks. abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

– Włączamy się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. To jest jedno z tych wydarzeń, które chcielibyśmy na tę okoliczność przeżyć w naszej ojczyźnie. Ale włączamy się w sposób, który tu nam został podpowiedziany przez Matkę Bożą, która w Gietrzwałdzie objawiła się i powiedziała, jak polski naród ma przygotować się na odzyskanie wolności, poprzez drogę wewnętrzną, wewnętrzne nawrócenie, przemianę swojego życia w duchu Ewangelii, w duchu Bożych przykazań – wskazał ks. abp Józef Górzyński.

Centralnym punktem Dnia Pokutnego będzie Msza św. przy źródle, które Matka Boża pobłogosławiła 8 września 1877 r.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl