Źródło: rozaniec24.pl

Gietrzwałd: 12 sierpnia modlitwa o trzeźwość Polaków

12 sierpnia br. wierni zgromadzeni w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w sposób szczególny będą modlić się o trzeźwość Narodu. Mszy św. o godz. 19.00 przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski. W planie m.in. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.

12 sierpnia 1877 roku Matka Boża objawiając się w Gietrzwałdzie prosi, by pijacy przestali pić. Powiedziała: „Oni będą ukarani”. Wychodząc naprzeciw prośbie Maryi, wierni zgromadzą się w Jej sanktuarium nieopodal miejsca objawień, by ofiarować modlitwę jako ekspiację za grzechy zniewolenia alkoholowego.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz częścią Radosną Różańca Świętego (Bazylika). O godz. 16.15 pozostałe trzy części Różańca (dróżki).

Na godz. 19.00 zaplanowany jest najważniejszy punkt programu – Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Źródło: rozaniec24.pl

Wierni, którzy 12 sierpnia przybędą do gietrzwałdzkiego sanktuarium, będą także w ciszy adorować Najświętszy Sakrament i uczestniczyć w Apelu Maryjnym.

Podkreślając wartość trzeźwości nie sposób nie przytoczyć słów przekazanych nam przez bł. Bronisława Markiewicza: „Zdrajcą narodu i wiary jest ten, kto dzieci i młodzież chciałby wychować ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina w ręku” oraz „Polska albo będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale”.

Źródło: rozaniec24.pl

Więcej na temat objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie przeczytasz [tutaj].

radioimaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl