fot. PAP/Piotr Nowak

Działalność Caritas. Ks. bp J. Mazur: Miłosierdzie buduje Kościół Boży i każdego pomagającego jako ucznia Chrystusa

Swoje święto patronalne wczoraj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, obchodziło Caritas. To wolontariusze Caritas w całej Polsce służą pomocą najbardziej potrzebującym.

Wolontariusze Caritas służą innym nie tylko organizując pomoc materialną, ale dzielą się także dobrym słowem, uśmiechem czy swoją wrażliwością.

Do dzielenia się miłosierdziem zachęcał ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej.

– Czyńmy z wielkim entuzjazmem, z zapałem dzieła miłosierdzia, pomagając najbardziej potrzebującym, zauważając, że obok mnie jest człowiek, który potrzebuje Bożego miłosierdzia – mówił ks. bp Jerzy Mazur.

Diecezja ełcka wraz z Caritas diecezji uruchomiły centrum kryzysowe w związku z pandemią. Ks. bp Jerzy Mazur jako pierwszy zaangażował się w akcję „Paczka bezdotykowa” i przekazał środki na zakup 450 paczek żywnościowych. Zapewnił też o dalszym wsparciu.

– 20 procent swoich pensji pracownicy kurii, księża i pracownicy świeccy ofiarowali na „Paczkę bezdotykową” – powiedział ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas diecezji ełckiej.

Produkty żywnościowe trafiły do osób najbardziej potrzebujących wsparcia. Mimo iż święta Wielkanocne już się zakończyły, Caritas diecezji ełckiej kontynuuje akcję.

– Pani rozpłakała się, aż uklękła na schodach i powiedziała, że to nie do pomyślenia, że ktoś o niej pamięta. Myślała, że święta zakończyły inicjatywy, pamięć o potrzebujących, a tutaj kilka dni po świętach ktoś przyjeżdża. Było wzruszenie, łzy i podziękowania – mówił ks. Dariusz Kruczyński.

Caritas diecezji ełckiej, w porozumieniu z urzędem miasta, postanowiło także postawić specjalne kontenery dla osób bezdomnych.

– Chcemy, żeby te osoby, które nie mogą się schronić, bądź nie mogą otrzymać stałego zamieszkania, dostawały posiłki. Przygotowane w tym celu zostały specjalne kontenery. Osoby te otrzymują posiłki, które są dezynfekowani, mogą dostać odzież i potrzebne rzeczy do funkcjonowania – podsumował dyrektor Caritas diecezji ełckiej.

Pomoc winniśmy świadczyć każdemu potrzebującemu, bo – jak mówi ks. bp Jerzy Mazur – miłosierdzie buduje Kościół Boży i każdego pomagającego jako ucznia Chrystusa.

 

TV Trwam News

drukuj