Dobroć Boga nie ma granic i nie dyskryminuje nikogo

Dobroć Boga nie ma granic i nie dyskryminuje nikogo – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Z kolei przed południem w Bazylice Watykańskiej Jago Świątobliwość sprawował Mszę św. dziękczynną za kanonizację dwojga Kanadyjczyków.

3 kwietnia Jego Świątobliwość rozszerzył na cały Kościół kult bł. Franciszka de Lavala, pierwszego biskupa Québeku i bł. Marii od Wcielenia, Francuzki, wdowy, założycieli mniszek urszulanek w Québeku zwanej „matką Kanady”. Dziś dziękowano za dar ich świętości. W homilii Papież mówił o misjonarzach, którzy sami żyjąc Ewangelią, nie zatrzymują dla siebie łaski otrzymanej od Chrystusa, lecz odważnie wychodzą z nią na drogi świata. W ten sposób czynią też wiele dobra samemu Kościołowi.

Kościół, jeśli zatrzymuje się i zamyka w sobie, to zaczyna chorować; może ulec deprawacji zarówno przez grzechy, jak i przez błędną wiedzę oddzieloną od Boga, jaką jest sekularyzm ducha tego świata – mówił Ojciec Święty.

Jego Świątobliwość podkreślał, że ewangelizacyjną misją Kościoła jest przede wszystkim głoszenie miłości, miłosierdzia i przebaczenia Boga.
Przypomniał, że często misjonarze kończą swe życie zamordowani z dala od domu i ojczyzny, co także ma miejsce i dzisiaj. Zgromadzonych w bazylice pielgrzymów z Kanady prosił, by pamiętali o misjonarzach, którzy głosili im Słowo Boże.

– Pamięć o misjonarzach podtrzymuje nas w chwili, w której doświadczamy braku sług Ewangelii. Ich przykłady nas pociągają, pobudzają do naśladowania ich wiary. Są to świadectwa bardzo płodne z których rodzi się życie – powiedział Papież.

W samo południe Ojciec Święty tradycyjnie spotkał się z pielgrzymami na modlitwie Anioł Pański. W czasie rozważań podkreślał, że dobroć Boga nie ma granic i nie dyskryminuje nikogo.

Uczta darów Pańskich jest powszechna, dla wszystkich. Wszystkim dana jest możliwość odpowiedzenia na Boże zaproszenie, na Jego wezwanie. Nikt nie ma prawa czuć się uprzywilejowanym czy domagać się wyłączności. Wszystko to prowadzi nas do przezwyciężenia nawyku umieszczania siebie wygodnie w centrum, jak to czynili arcykapłani i faryzeusze – tego nie powinno się czynić! – zaznaczył papież Franciszek.

W tym kontekście Jego Świątobliwość podkreślał, że wszyscy jesteśmy wezwani, aby nie sprowadzać Królestwa Bożego do granic „kościółka”, ale rozszerzać Kościół do wymiarów Królestwa Bożego. Na koniec Ojciec Święty powierzył Maryi dramaty i nadzieję osób wykluczonych, słabych, odrzuconych, pogardzanych oraz tych, którzy są prześladowani z powodu wiary. Prosił także o modlitwę w intencji prac Synodu Biskupów. Zapewnił również o swojej modlitwie w intencji mieszkańców Genui, których nawiedziła katastrofalna powódź.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl