PAP/Marek Zakrzewski

Dobiegło końca XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000

Już po raz XXIII odbyło się Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

Podczas wydarzenia organizowane były spotkania formacyjne. Głównym punktem była Msza św. Tradycyjnie o północy zgromadzeni na Polach Lednickich przeszli przez Bramę III Tysiąclecia.

O. Wojciech Prus OP, duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000, przypomniał, że powstanie bramy zawdzięczamy świętemu Janowi Pawłowi II.

– Tym, który przyniósł nam inspirację, był św. Jan Paweł II. On, podczas rozmów z ojcem Janem Górą, założycielem Lednicy, inspirował ojca Jana, żeby powstała taka brama i rzeczywiście była w kształcie ryby, która jest znakiem chrześcijan. Wielu z nas ma zresztą naklejoną rybkę na samochodach. No i powstała ta brama i to być może takie jedyne miejsce na świecie – podkreślił o. Wojciech Prus OP.

Co roku wszyscy uczestnicy spotkania młodych otrzymują lednickie symbole. W tym roku jest to przewodnik po rachunku sumienia i pieczęć – mówiła Milena Szymczak z biura prasowego Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

– Skupiamy się na Eucharystii i sakramencie spowiedzi. W tym roku każdy wróci z wyjątkowym przewodnikiem po rachunku sumienia. To będzie „Poznaj moje serce – lednicka droga do spowiedzi”. To jest taki nietypowy rachunek sumienia, ponieważ nie zadajemy w nim pytań, tylko to jest taki przewodnik, który pozwala nam dobrze przeżyć ten sakrament spowiedzi. Drugi symbol to pieczęć z napisem „Wiesz, że Cię kocham” na znak opieczętowania przez Jezusa w sakramencie Chrztu świętego, który każdy z nas otrzymał – wyjaśniła Milena Szymczak.

Spotkania Młodych na Lednicy obywają się od 1997 r.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl