Seniorzy spotkają się na modlitwie na Polach Lednickich

XII Lednica Seniorów odbędzie się w sobotę 5 września. Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „W imię Ducha Świętego” i będzie nawiązywać do Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbyło się w czerwcu.

Uczestnicy wezmą udział w modlitwach, adoracji Najświętszego Sakramentu, tańcach i śpiewie oraz przejdą przez Bramę-Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa.

Czerwcowe Spotkania Lednickie są wielkim modlitewnym stołem, z którego okruchy spadają i na Lednicę Malucha, Motocyklisty i właśnie Lednicę Seniora – podkreślił pomysłodawca i organizator spotkania dominikanin o. Jan Góra.

Każde wrześniowe spotkanie ma swoje hasło, które jest takie samo, jak hasło czerwcowego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Lednicą. Seniorzy otrzymują też te same, co młodzi symbole lednickie. Wydarzenie zakończy się przed wieczorem, inaczej niż spotkania młodych, które trwają do późnych godzin nocnych.

Najbardziej wyjątkowe podczas tych spotkań jest to, że seniorzy niezwykle emocjonalnie to przeżywają. Co roku są po prostu wspaniali i swoją energią, i entuzjazmem dorównują młodzieży – dodał o. Góra.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. W tym roku młodzież zgromadziła się pod Bramą-Rybą 6 czerwca. W spotkaniu uczestniczyło ponad 75 tysięcy pielgrzymów z Polski i Europy.

PAP/RIRM

drukuj