Czuwanie na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży

Oficjalna Modlitwa Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r. została zaprezentowana tysiącom młodych na czuwaniu modlitewnym w centrum Rio de Janeiro. Po uroczystej Eucharystii młodzież przeszła ulicami miasta do kościoła św. Anny.
Jak informuje Radio Watykańskie przewodniczący komitetu organizacyjnego ks. abp Orani João Tempesta po Mszy Świętej celebrowanej w centrum (Largo da Carioca) Rio de Janeiro przedstawił oficjalną modlitwę przyszłorocznego spotkania młodych z całego świata.

Metropolita Rio de Janeiro rozesłał do wszystkich biskupów Brazylii specjalne braterskie przesłanie z tekstem oficjalnej modlitwy, sugerując aby była ona odmawiana podczas niedzielnych Mszy Świętych.

– Myśleć o Światowym Dniu Młodzieży to znaczy zastanawiać się nad najbliższą rzeczywistością, która będzie miała wielki wpływ na życie naszej młodzieży i całego Kościoła w Brazylii. Dlatego też jesteśmy świadomi, że pewną drogą do tej rzeczywistości jest modlitwa. Wspomniane spotkanie może zaistnieć dzięki naszym modlitwom i nieustannemu oddawaniu się Bogu, składając wszystkie nasze codzienne ofiary z miłości do Boga w intencji owoców tego wydarzenia – mówił do tysięcy młodych ks. abp Tempesta.

Jak sami młodzi zauważyli, tutejsze media nie dostrzegły tego wielotysięcznego zgromadzenia, podczas którego młodzież z radością i spontanicznie wyrażała wiarę i miłość do Chrystusa. Według młodych prawdziwa radość, płynąca z głębokiej wiary, nie jest tematem, który by zainteresował dzisiejsze media, ponieważ poszukują one tylko sensacji i skandali.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl