fot. Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016/http://archive.krakow2016.com/symbole.html

36. Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym

Kościół katolicki przeżywa dziś 36. Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Coroczne święto młodych na szczeblu diecezjalnym w tym roku po raz pierwszy organizowane jest w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a nie – jak dotąd – w Niedzielę Palmową.

Przyświeca mu hasło „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. W diecezjach zaplanowano spotkania ewangelizacyjne i dyskusje o synodalności.

To okazja do wspólnej modlitwy, pogłębienia wiary, a także – jak mówi ks. bp Marek Solarczyk – docenienia obecności i wartości młodych ludzi w Kościele.

– To jest z jednej strony okazja do tego, żeby docenić, podkreślić – szczególnie teraz, w obecnych warunkach – tych wszystkich, którzy angażują się w duszpasterstwo młodzieży, którzy chcą z całą troską towarzyszyć młodym w ich życiu i w ich wierze, ale z całą pewnością to też jest element bardzo powszechnego Kościoła, bo przecież wszyscy rozważamy kolejne orędzie papieża Franciszka. Rozważając je, przygotowujemy się do kolejnych międzynarodowych, światowych dni młodzieży – podkreśla ks. bp Marek Solarczyk.   

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był św. Jan Paweł II. Papież Polak wyraził pragnienie, by odbywały się one co roku jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata – w wyznaczonym miejscu – jako spotkanie międzynarodowe.

Najbliższe Światowe Dni Młodzieży w wymiarze międzynarodowym odbędą się w 2023 roku w Lizbonie pod hasłem ,,Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl