fot. twitter.com/EpiskopatNews

Coraz bliżej beatyfikacji księdza Korniłowicza z Lasek

Ojciec Święty Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Władysława Korniłowicza, duszpasterza niewidomych, posługującego w Laskach.

W Laskach, w miejscu, któremu ks. Władysław Korniłowicz poświęcił całe życie, nie ma dnia, by wierni nie modlili się o jego beatyfikację. Proces w tej sprawie toczy się od dziesiątek lat. W 1995 roku zakończył się etap diecezjalny. Teraz dekret o heroiczności cnót ks. Władysława Korniłowicza zatwierdził Ojciec Święty Franciszek.

– Dekret o heroiczności cnót przypieczętowuje cały ten proces, który był prowadzony do tej pory. Teraz czekamy na cud, a myślę, że na pewno będzie wiele znaków z nieba przez przyczynę ks. Korniłowicza – powiedział ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.

Sługa Boży ks. Władysław Korniłowicz był blisko związany z Matką Elżbietą Czacką z Lasek. Wcześniej, na frontach II wojny światowej, zajmował się młodzieżą, która walczyła w Legionach. Później brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej.

– Powrócił do ojczyzny po tej wielkiej wyprawie i wtedy odkrył swoje powołanie do pracy wśród niewidomych w Laskach. Dzisiaj jest znakiem kapłana niezłomnego, który potrafił łączyć w sobie miłość do Boga i miłość do Ojczyzny – mówił ks. prof. Machniak.

W Laskach z jego inicjatywy powstał Dom Rekolekcyjny. Ks. Władysław Korniłowicz zmarł w opinii świętości w 1946 roku.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj