Cały świat inauguruje Rok Miłosierdzia

Diecezje na całym świecie inaugurują Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Biskupi z Hiszpanii zachęcili wiernych do rozważania tajemnicy Bożego Miłosierdzia oraz podejmowania konkretnych kroków, aby ukazać miłosierne oblicze Ojca.

Apelują zwłaszcza o pomoc dla najbardziej opuszczonych i potrzebujących.  Biskupi zachęcają do przeżycia tego szczególnego okresu z entuzjazmem i zaangażowaniem – mówi o. Marek Raczkiewicz, redemptorysta z Madrytu.

– Papież zaprasza nas do wejścia w tajemnicę Boga, aby iść drogą nawrócenia i odkryć prawdziwe znaczenie naszej misji w świecie – napisał ksiądz biskup Rafael Zornoza z Kadyksu i Ceuty. Ewangelia nie jest drogą teoretyczną. Nie jest kolejną ideologią wśród tylu innych, ani też nie może zamienić się w prywatną szkołę dla zamkniętej grupy. Biskup Sornosa zachęca, aby każdy postawił sobie pytanie o to, jak żyć miłosierdziem w rodzinie i wśród przyjaciół, w Kościele, a także we wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach. Proponuje, aby każda parafia czy wspólnota podjęła się jednego dzieła miłosierdzia i uczyniła z niego priorytet podczas jubileuszu – podkreśla o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Inauguracje nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia trwają również w Polsce.

W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie nastąpi dziś uroczyste otwarcie Drzwi Miłosierdzia.

Mszy św. o godzinie 17.00 przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl