„Bądźcie świadkami miłosierdzia”. XVI Dzień Papieski

Pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia” obchodzimy dziś XVI Dzień Papieski. W liście przygotowanym z tej okazji, polscy księża biskupi zachęcają do wcielania w życie „wyobraźni, a nawet fantazji miłosierdzia”.

Tegoroczny Dzień Papieski to swoista kontynuacja i dopełnienie Światowych Dni Młodzieży – wskazują w przesłaniu księża biskupi.

Jak podkreślają, warto tego dnia stać się autentycznym świadkiem miłosierdzia na wzór wielkich, polskich Świętych – św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz św. Jana Pawła II.

Nasze miłosierdzie, szczególnie podczas Dnia Papieskiego, powinno przejawiać się w pomocy świadczonej z głębokiej potrzeby serca – mówi o przesłaniu biskupów ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Tegoroczny Dzień Papieski jest jeszcze jedną okazją, aby przyjrzeć się sobie w świetle tajemnicy Boga bogatego w miłosierdzie. Biskupi używają bardzo interesującego stwierdzenia: fantazja miłosierdzia. Zachęcają oni do tego, abyśmy używali naszej fantazji w dziełach miłosierdzia, żeby nie były to rzeczy szablonowe, ale byśmy zrobili coś nowego. Żebyśmy skupili nasze talenty i zdolności po to, aby wymyślić coś ciekawego dla młodzieży. To pokazuje jak bardzo księżą biskupom zależy na młodzieży – wskazuje ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Jak co roku, obchodom Dnia Papieskiego, towarzyszy zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości oraz ubogich rodzin.

Odbędą się także konferencje tematyczne oraz wydarzenia kulturalne.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj