fot. episkopat.pl

Tweetup w Sekretariacie Episkopatu Polski

Dziś w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie o godz. 17.00 rozpocznie się przedświąteczny tweetup.

Tweetup jest spotkaniem osób, które dotychczas porozumiewały się jedynie w przestrzeni internetowej, za pomocą portalu społecznościowego Twitter. Umożliwia on wymienianie się opiniami ograniczonymi do 140 znaków.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, wskazuje, że osobiste spotkania pozwala poznać się lepiej i daje szanse na pogłębioną dyskusję.

– Po raz pierwszy w historii Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski będzie miał miejsce tweetup, czyli spotkanie twitterowiczów. Czas przedświąteczny to czas spotkań. Dlatego również jako użytkownik Twittera cieszę się, że będę mógł spotkać te osoby, które znam z internetu – mówi ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP dodaje, że jest to także okazja do odwiedzenia miejsca, gdzie na zebraniach plenarnych spotykają się księża biskupi.

Aktywność Episkopatu na Twitterze rozpoczął poprzedni rzecznik ks. Józef Kloch.

Informacje dotyczące życia Kościoła pojawiają się na tym portalu od 28 sierpnia 2015 roku. Profil Episkopatu Polski możemy znaleźć na Twitterze pod nazwą @EpiskopatNews.

RIRM

drukuj