Audiencja papieża Franciszka w 50. rocznicę deklaracji „Nostra aetate”

Kościół z życzliwością i szacunkiem patrzy na inne religie – podkreślił Ojciec Święty Franciszek w czasie audiencji generalnej. Nawiązując do 50 rocznicy deklaracji „Nostra aetate” Soboru Watykańskiego II o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich papież Franciszek zwracał uwagę na szczególną rolę modlitwy w dialogu międzyreligijnym.

Dzisiejsza Audiencja miała wyjątkowy charakter, gdyż uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych religii. Wszystko za sprawą 50. rocznicy deklaracji „Nostra aetate” Soboru Watykańskiego II o stosunku Kościoła katolickiego do religii niechrześcijańskich.

Ojciec Święty Franciszek podkreślał, że Kościół z życzliwością i szacunkiem patrzy na inne religie.

– Kościół nie odrzuca niczego, co jest w nich piękne i prawdziwe. Z szacunkiem patrzy również na wyznawców wszystkich religii, doceniając ich zaangażowanie duchowe i moralne. Będąc otwarty na dialog ze wszystkimi, jest jednocześnie wierny prawdzie, w którą wierzy – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież zaznaczył, że poznanie, szacunek, wzajemne poważanie i otwarty dialog stanowią drogę, która służy budowaniu relacji z innymi religiami.

– Świat patrzy na nas, wierzących i zachęca nas do współpracy między nami oraz z ludźmi dobrej woli, którzy nie wyznają żadnej religii. Prosi nas o skuteczne odpowiedzi na wiele kwestii, takich jak; pokój, głód, ubóstwo dotykające milionów osób,  kryzys ekologiczny, przemoc, zwłaszcza popełniana w imię religii, korupcja, upadek moralny, kryzys rodziny, gospodarki, finansów, a przede wszystkim nadziei. My, chrześcijanie, nie mamy recept na te problemy, ale mamy wielkie bogactwo – modlitwę. Modlitwa jest naszym skarbem, z którego czerpiemy zgodnie ze swoimi tradycjami, aby prosić o dary, których gorąco pragnie ludzkość – zauważył papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty zaapelował o modlitwę w intencji umacniania jedności i miłości między ludźmi oraz dialogu międzyreligijnego.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl