Arcybiskup San Francisco do Nancy Pelosi: Jeśli nie odrzuci Pani publicznie swojego poparcia dla „praw” do aborcji, nie będę miał innego wyboru, jak zadecydować, że nie zostanie Pani dopuszczona do Komunii Świętej

Jeśli nie odrzuci Pani publicznie swojego poparcia dla „praw” do aborcji lub nie powstrzyma się od publicznego odwoływania się do swojej wiary katolickiej i przyjmowania Komunii Świętej, nie będę miał innego wyboru, jak zadecydować zgodnie z kanonem 915, że nie zostanie Pani dopuszczona do Komunii Świętej” – napisał arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone, w liście do przewodniczącej Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi.

„Jeśli nie odrzuci Pani publicznie swojego poparcia dla >>praw<< do aborcji lub nie powstrzyma się od publicznego odwoływania się do swojej wiary katolickiej i przyjmowania Komunii Świętej, nie będę miał innego wyboru, jak zadecydować zgodnie z kanonem 915, że nie zostanie Pani dopuszczona do Komunii Świętej” – napisał ks. abp Salvatore Cordileone.

Duchowny zaznaczył, że nastała już na to pora, ponieważ Nancy Pelosi nie zrewidowała publicznie swego stanowiska w sprawie tzw. aborcji. Usprawiedliwiając prawo do zabijania nienarodzonych dzieci wciąż odwołuje się do wiary katolickiej i przyjmuje Komunię Świętą.

Arcybiskup zawiadomił szefową Izby Reprezentantów, że nie zostanie dopuszczona do Komunii Świętej, dopóki publicznie nie wyrzeknie się poparcia dla zalegalizowania tzw. aborcji i nie otrzyma podczas spowiedzi rozgrzeszenia z tego grzechu ciężkiego.

Ks. abp Salvatore Cordileone zainicjował także kampanię modlitewną za Nancy Pelosi. Prosił wiernych, by modlili się o nawrócenie przewodniczącej Izby Reprezentantów. Podjęta została pokuta i różaniec. Symbolem każdej osoby, która dołączyła do akcji, była wysłana róża do Waszyngtonu. Łącznie w kampanii udział wzięło 10 tys. osób.

fot. benedictinstitute.org

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl