fot. pixabay.com

Apel o otwarte kościoły w święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Tymczasem w Niemczech nadal nie ma przepisów dotyczących uczestnictwa w nabożeństwach bożonarodzeniowych. To rodzi niepewność w niemieckich parafiach.

Obecnie sytuacja w Niemczech wygląda podobnie jak przed rokiem. Kolejna fala pandemii i jednoczesny brak zaleceń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dyskusja w tym kraju dotyczy tego, jakie zasady mają obowiązywać w kościołach z okazji Mszy św. Bożonarodzeniowych. Czy mają być one dostępne tylko dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców, czy wystarczy ujemny test na COVID-19? Wierni chcą, żeby nabożeństwa bożonarodzeniowe były dostępne dla wszystkich. Tym bardziej że wielu wiernych to osoby starsze, które samotnie będą spędzać Boże Narodzenie.

„Kościoły wielokrotnie podkreślały, że nabożeństwa w kościołach nie były dotychczas źródłem infekcji, ale stanowiły ważne źródło siły i miejsce pocieszenia w ciężkich czasach pandemii” – podaje portal RND.

Msze św. online nie są w stanie zastąpić poczucia wspólnoty i atmosfery nabożeństw bożonarodzeniowych. Wiele niemieckich parafii uważa, że należałoby organizować nabożeństwa także z dopuszczeniem osób niezaszczepionych i przetestowanych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl