98. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

Na Jasnej Górze trwa 98. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Dzisiejszej liturgii będzie przewodniczył prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak – zaakcentował krajowy duszpasterz służby zdrowia, ks. prał. Arkadiusz Zawistowski.

Krajowy duszpasterz służby zdrowia przypomniał, że 98. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia poprzedziły rekolekcje.

„Pielgrzymkę poprzedziły rekolekcje dla pracowników służby zdrowia, które w tym roku były poświęcone duchowości ignacjańskiej” – poinformował ks. Arkadiusz Zawistowski.

„Po pandemii wróciliśmy do naszego rocznego rytmu spotkań, w które od ponad 40 lat wpisane są doroczne rekolekcji dla medyków na Jasnej Górze, które zapoczątkował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Chcielibyśmy pomóc pracownikom służby zdrowia w odbudowaniu bądź pogłębianiu ich relacji z Bogiem, aby odnowili swoje siły duchowe” – zaznaczył.

Kapłan podkreślił, że w tym roku rekolekcje prowadził o. Bartłomiej Hućko SJ, który przybliżył medykom duchowość ignacjańską.

„Zależy nam, żeby środowisko medyczne poznało różne duchowości w Kościele. W związku z tym od kilku lat zapraszamy na rekolekcje zakonników z różnych zakonów i zgromadzeń zakonnych, którzy przybliżają nam zarówno postać swojego założyciela, jak i jego wkład w życie Kościoła” – wyjaśnił ks. Arkadiusz Zawistowski.

Uczestnicy pielgrzymki wezmą także udział w Apelu Jasnogórskim.

„Apel Jasnogórski o godz. 21.00 poprowadzi przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, ks. bp Romuald Kamiński” – powiedział ks. Zawistowski.

Uroczystej Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim, wraz z aktem zawierzenia służby zdrowia Matce Bożej i przekazaniem relikwii bł. Ewy Noiszewskiej, będzie dziś przewodniczył ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski, który wygłosi również homilię.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl