8 maja pielgrzymka do polskiego Loretto

8 maja bieżącego roku po raz dwunasty odbędzie się pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w polskim Loretto. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymi są słowa: „Oddaj się w opiekę Świętej Rodzinie”.

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto jest miejscem wyjątkowym. Loretto zostało założone ponad 90 lat temu przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Do słynącej łaskami Maryi Loretańskiej przyjeżdżają tysiące pielgrzymów.

„Będzie to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziemy w Roku Rodziny modlić się za każdą rodzinę w naszej Ojczyźnie. Wpatrując się w Maryję, chcemy odkrywać Jej Syna oraz Jego Opiekuna św. Józefa i im się powierzyć. Niech Święta Rodzina jednoczy nasze rodziny” – podkreślono.

Wśród przybywających pielgrzymów są czytelnicy miesięcznika „Różaniec”, które zostało założone w 1909 roku pod tytułem „Kółko Różańcowe” przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Obecnie pismo wychodzi pod nazwą „Różaniec” i jest wydawane przez Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Z kolei Rodzina Loretańska to swoista „Boża Armia”, która swoją modlitwą stara się wypraszać potrzebne łaski dla innych. Rodzina Loretańska składa się dzisiaj z około 4 tysięcy członków.

Pielgrzymka rozpocznie się 8 maja o godz. 9.30 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a w samym programie przewidziana została także konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

Pomimo tego, że pielgrzymka tyczy się głównie czytelników „Różańca” oraz Rodziny Loretańskiej, to udział w niej może wziąć każdy.

radiomaryja.pl

drukuj