60. rocznica powstania ruchu Comunione e Liberazione

Z okazji 60. rocznicy powstania kościelnego ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie), we Włoszech oraz na całym świecie sprawowane są Msze św. W południe, na placu św. Piotra z członkami ruchu na audiencji spotyka się papież Franciszek.

Transmisja w TV Trwam: http://tv-trwam.pl/na-zywo

Obchody 60 rocznicy powstania CL zbiegają się z niedawną 10. rocznicą śmierci założyciela ruchu sługi Bożego ks. Luigiego Giussaniego. Urodzony w 1922 roku włoski kapłan oparł swe dzieło na wychowaniu w wierze.

Chcemy dotrzeć do wszystkich, ale praca pedagogiczna ruchu koncentruje się w sposób szczególny na środowiskach ludzi młodych – wyjaśnia ks. Joachim Waloszek z Opola, członek diakonii krajowej Ruchu Komunia i Wyzwolenie.

Comunione e Liberazione jest przede wszystkim formą przyjaźni ludzi w wierze. Przyjaźni, która jest zakorzeniona w spojrzeniu Chrystusa na człowieka, spojrzeniu, które odkrywamy również w charyzmacie ks. Luigi Giussaniego, założyciela. Sam ruch postrzega siebie jako ruch kościelny, którego celem jest przede wszystkim chrześcijańskie wychowanie w dojrzałej wierze – tak, żeby ta wiara znaczyła coś w życiu, właściwie znaczyła w życiu wszystko – stała się punktem osądzania swojego życia, rozumienia go – tłumaczy kapłan.

Ruch Comunione e Liberazione jest obecny w blisko 80 krajach na całym świecie i we wszystkich środowiskach społecznych. Zrzesza ok. 60 tys. członków. W Polsce swój początek miał we wczesnych latach ’80. Dziś w naszym kraju należy do niego ok. tysiąca osób skupiających się w kilkunastu wspólnotach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl