60 lat posługi o. Mieczysława Witalisa CSsR

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska podziękowała Bogu za dar kapłaństwa o. Mieczysława Witalisa, redemptorysty posługującego w Szczecinie. Kapłan świętował wczoraj 60-lecie swojej kapłańskiej drogi.

Na uroczystą Eucharystię z okazji 60-lecia posługi kapłańskiej o. Mieczysława Witalisa przybyło wielu parafian i gości. W Mszy św. wzięło udział także liczne grono kapłanów na czele z ks. abp. Andrzejem Dzięgą, metropolitą szczecińsko-kamieńskim i ks. bp. Henrykiem Wejmanem, biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

– W tej liturgii zgromadzeni zostaliśmy w modlitwie przez dostojnego jubilata o. Mieczysława. To za niego, za jego życie chcemy Bogu dziękować i chcemy Boga wielbić – za to kapłańskie życie, za to kapłańskie serce i to kapłańskie świadectwo – powiedział ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Podczas homilii, ks. abp Andrzej Dzięga podkreślił, że chcąc dostrzec prawdziwe wnętrze człowieka, należy spojrzeć w jego oczy.

– Ale gdy patrzymy na kapłana, to nie tylko oczy są bramą do serca. Dotykamy serca, poznajemy kapłańskie serce słuchając słów – zarówno tych oficjalnych z ambony czy w czasie katechezy, czy wykładów, konferencji odczytów, ale także tych słów mówionych wprost do duszy w konfesjonale i tych słów mówionych po ludzku w czasie zwyczajnych rozmów braterskich – dodał ks. abp Andrzej Dzięga.

Metropolita szczecińsko-kamieński w imieniu własnym i parafian złożył o. Mieczysławowi gorące wyrazy podziękowania.

– Za to, że kochasz eucharystycznie i za to, że uczysz nas miłości w Eucharystii i przez Eucharystię. Dziękując Bogu za twoje kapłaństwo, zawierzając Bogu kolejne lata twojego życia, chcemy prosić Boga, aby ta miłość, którą zasiewasz pośród nas – właśnie eucharystyczna – rozrastała się, zakorzeniała, rozkwitała i owocowała – podkreślił ks. abp Andrzej Dzięga.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl