14 lat od śmierci św. Jana Pawła II

We wtorek minęło czternaście lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Pontyfikat Papieża Polaka był trzecim co do długości w historii papiestwa i trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni.

We wtorek o godzinie 21.37 minęło dokładnie czternaście lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Człowieka, który na zawsze pozostanie w sercach ludzi na całym świecie – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– On jest z nami na inny sposób. My dzisiaj budujemy w dalszym ciągu historię Jana Pawła II poprzez pogłębianie Jego dziedzictwa, które nam zostawił i także skupienie się na osobie, która przemawiała, nadal przemawia i nadal inspiruje – podkreślał ksiądz kardynał.

Ks. kard Stanisław Dziwisz przypomniał, że św. Jan Paweł II odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu w Polsce.

– Wyswobodził nas z komunizmu. Żyliśmy pod presją, byliśmy zniewoleni systemem marksistowskim. Powinniśmy pamiętać o tym i zwracać się do niego z wdzięcznością i prośbą, aby nadal był z nami, strzegł naszej Ojczyzny – akcentował.

Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku. Jego 27-letni pontyfikat przeszedł do historii zarówno Kościoła, jak i świata. Papież Polak miał odwagę podróżować w najbardziej odległe zakątki świata. Kochał nade wszystko młodzież, a ona kochała jego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj