fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

13 listopada odbędzie się ingres ks. bp. K. Włodarczyka, nowego ordynariusza diecezji bydgoskiej

13 listopada w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy odbędzie się uroczysty ingres ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. Jest on drugim ordynariuszem od utworzenia diecezji bydgoskiej.

21 września 2021 roku Ojciec Święty Franciszek mianował ordynariuszem bydgoskim ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. [czytaj więcej]. Uroczystości kanonicznego wprowadzenia odbyły się 28 września. Teraz ks. biskup mówił o planach, jakie zamierza wprowadzić w najbliższym czasie.

– Chcę zobaczyć, czy posiadane doświadczenie da się przełożyć na specyfikę diecezji. Dlatego obecny czas w wymiarze medialnym może będzie jałowy, mało widowiskowy, dlatego że to jest czas rozpoznania – wyjaśnił ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Swoją posługę ks. bp Krzysztof Włodarczyk chce oprzeć na współpracy z księżmi z całej diecezji.

– Cóż ja zrobię bez kapłanów? Dlatego w pierwszych krokach – to może zabrzmi klerykalnie – jadę do każdego dekanatu (…), żeby spotkać się z księżmi, pomodlić się z nimi, pobłogosławić im w pracy i ich wysłuchać – powiedział duchowny.

Duchowny podkreślał, że w najbliższym czasie odwiedzi także domy zakonne. Priorytetem jest młodzież i rozwiązania, które zachęcą ją do powrotu do Kościoła.

– Stworzyć dla nich przestrzeń spotkania, chociażby w adwencie, na takiej zasadzie, żeby młodzież się w to włączyła, żeby oni tworzyli program. W adwencie spotkanie młodych – kilka godzin w różnych miejscach diecezji – wyjaśnił ordynariusz diecezji bydgoskiej.

Ingres, czyli uroczyste objęcie posługi pasterskiej przez ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka nad diecezją bydgoską, odbędzie się 13 listopada 2021 roku o godz. 11.00 w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl