Związkowcy z PKP Cargo zawieszają protest

Komitet protestacyjny działający w PKP Cargo zawiesza na miesiąc akcję protestacyjną, która miała rozpocząć się 9 listopada. Kolejarska „Solidarność” zdecydowała się na ten krok po apelu posłów Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztofa Tchórzewskiego, Andrzeja Adamczyka i Kazimierza Smolińskiego.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości poprosili  związkowców o czas dla nowego rządu na zmianę polityki wobec kolei. Jednocześnie w piśmie wystosowanym do premier Ewy Kopacz, posłowie apelują o wstrzymanie prac restrukturyzacyjnych w tej dziedzinie.

Henryk Grymel, szef Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, ma nadzieję, że nowy rząd będzie prowadził dialog ze stroną społeczną w sprawie zmian na kolei.

– Myśmy ten apel przyjęli za dobrą monetę i zawiesiliśmy na miesiąc strajk. Mamy nadzieję, że pani premier Kopacz przyjmie ten apel, bo zawieszenie broni powinno być obustronne. Mamy nadzieję, że za tydzień lub dwa – to zależy od harmonogramu – będzie nowy rząd, nowy pan minister i  wtedy siądziemy do stołu i będziemy potrafili  rozwiązać wszystkie problemy kolejowe w sposób cywilizowany, na bazie dialogu społecznego, który oferuje Prawo i Sprawiedliwość, a nie – tak jak Platforma Obywatelska – rozwiązania siłowe – podkreśla Henryk Grymel.

Związkowcy domagają się podwyżek dla pracowników w wysokości 250 zł netto. Ponadto sprzeciwiają się przeniesieniu pracowników z Tarnowskich Gór do centrali w Katowicach

Zapowiadana manifestacja miała mieć charakter kroczący, tzn. miała rozpocząć się w zakładzie w Tarnowskich Górach. Z czasem dołączyłyby do niej kolejne spółki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl