Związki zawodowe w PKP Cargo grożą strajkiem

Związki zawodowe w PKP Cargo grożą strajkiem, jeżeli pracodawca nie spełni ich postulatów. Dziś mija termin, jaki dali zarządowi spółki. Kolejarze domagają się wstrzymania wszelkich działań, zmierzających do zwalniania pracowników w zakładach pracy spółki. 

– Nagle otrzymujemy informację, że o 1500 osób jest nas za dużo, co było dla nas szalonym zaskoczeniem. Nie zgadzamy się z tym, tym bardziej, że spółka ma wejść na giełdę i takie działania przed wejściem na giełdę uważamy za bardzo szkodliwe. Żądamy podwyżki wynagrodzeń dla pracowników spółki, jak również wdrożenia dodatkowej premii dla pracowników – zaznaczył Dariusz Browarek, wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP.

W poniedziałek ze względu na brak porozumienia z PKP Cargo, związki zawodowe w spółce zakończyły dialog społeczny. Dariusz Browarek dodaje, że decyzja o kolejnych działaniach – w tym o ewentualnym strajku ostrzegawczym – zapaść ma podczas spotkania związkowców w najbliższy poniedziałek przed południem.

– Na chwilę obecną nie wiemy, czy uda nam się dojść do porozumienia z zarządem spółki PKP Cargo. Cały czas chcemy ten nasz spór załatwić przy stole podczas negocjacji i z poszanowaniem partnerów. Natomiast jeżeli stwierdzimy, że nie ma takiej woli ze strony zarządu i spór zbiorowy nie zakończy się podpisaniem protokołu ustaleń – wówczas naszą jedyną drogą będzie przeprowadzenie strajku ostrzegawczego – powiedział Dariusz Browarek.

 

Wypowiedź Dariusza Browarka


Pobierz Pobierz

 RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl