Związek Lekarzy wnioskuje o kontrolę CBA w spółkach szpitalnych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy chce, by CBA objęło stałym nadzorem wszystkie transakcje związane z prywatyzacją szpitali na terenie całego kraju.

W tej sprawie Związek Zawodowy wystąpił z pismami do premiera i prokuratora generalnego o to, „aby wystąpili oni z wnioskiem do szefa CBA o niezwłoczne podjęcie czynności zmierzających do zapobieżenia i wykrycia – ewentualnie już popełnionych – przestępstw przy wycenie i sprzedaży udziałów we wszystkich spółkach samorządowych prowadzących szpitalną działalność leczniczą w Polsce (…)”.

Jak wyjaśnili przedstawiciele związku, wniosek ten „wynika z faktu, że wiele samorządów terytorialnych, przygniecionych obowiązkiem stałego dofinansowania swoich szpitali, w skrajnie niekorzystnych warunkach narzuconych przez NFZ, decyduje się na przekazanie zarządzania szpitalem w ręce prywatnych spółek”.

Dr Zdzisław Szramik, wiceprzewodniczący OZZL podkreśla, że takimi przykładami są szpitale w Mysłowicach albo w Tychach, gdzie placówki zostały wystawione na sprzedaż wbrew powszechnym zasadom uczciwego handlu.

–  Mamy dwa takie przypadki. Chodzi o szpitale w Mysłowicach i w Tychach, które zostały wystawione z naruszeniem wszelkich zasad przyzwoitości oraz zasad uczciwego handlu przy zaniżonych cenach. Z naszych informacji wynika, że szpitalew Mysłowicach zostają wykupowane przez działaczy służących jedynie „słusznej” opcji politycznej. Obawiamy się, że będzie to początek procesu, który sygnalizowała kiedyś była poseł Sawicka (PO). Chcemy właśnie na to zwrócić uwagę, żeby nie było za późno. Mamy podejrzenia, że polityczny układ takie rzeczy będziechronił – powiedział dr Zdzisław Szramik.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl