fot. twitter.com/zus_pl

ZUS przeleje do końca tygodnia niemal 600 tys. zł na konta świadczeniobiorców w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus”. Do końca tygodnia na konta świadczeniobiorców trafią środki w łącznej kwocie blisko 600 tys. zł.

Od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski na nowo narodzone dzieci. Jeśli rodzice złożą dokumenty w ciągu trzech miesięcy od narodzin, otrzymają świadczenie z wyrównaniem.

Rodzice, którzy pobierają już środki z programu nie muszą śpieszyć się ze złożeniem wniosku do ZUS. Dokumenty na kolejny okres świadczeniowy można składać od 1 lutego – informuje rzecznik regionalny ZUS woj. dolnośląskiego, Iwona Kowalska-Matis.

– To są tylko wypłaty dla tych dzieci, które do tej pory nie były objęte tym programem i nie dostawały „500 plus”. Już od 1 lutego będziemy przyjmować wnioski od rodziców, którzy ten program chcą kontynuować – wskazuje Iwona Kowalska-Matis.

Rodzice, którzy składają wnioski na nowo narodzone dziecko, w lutym mogą złożyć od razu dokumenty na dwa okresy świadczeniowe.

Wnioski o „500 plus” można przesyłać tylko elektronicznie za pośrednictwem PUE ZUS, poprzez bankowość elektroniczną i portal Empatia. Środki z programu są wypłacane bezgotówkowo na wskazany numer rachunku bankowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl