fot. gov.pl

Rzecznik rządu P. Müller: Nie ma planów wypłacania świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” w formie bonu cyfrowego

Nie ma planów wypłacania świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” w formie bonu cyfrowego – zapewnił rzecznik rządu Piotr Müller. Wątpliwości w tym zakresie wzbudziła wypowiedź minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, która w mediach pytana była o możliwość wypłacania świadczeń w formie bonu.

Dopytywana czy taką formę można w dalszej perspektywie wykorzystać do programów takich, jak „500 plus” czy wyprawki, odparła, że jest to droga, którą rząd chce podążać.

W ocenie byłej premier, a obecnie europoseł PiS Beaty Szydło, program „Rodzina 500 plus” w postaci bonów to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia.

Jednak w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że rząd nie planuje zmiany formy wypłacania świadczenia 500 plus.

– Pojawiła się jedna z wypowiedzi w tej sprawie, natomiast rząd takiej decyzji nie podjął i nie ma planów zmiany formy wypłacania programu „500 plus” i zamienienia go na formułę bonu. Tak, jak do tej pory będzie ona wypłacana w formie przelewów gotówkowych na konta bankowe poszczególnych rodzin – poinformował Piotr Müller.

Również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zaprzeczyła, by były plany wypłacania świadczeń „500 plus” w formie bonów cyfrowych. Zaznaczyła również, że w jej ministerstwie nie trwają żadne prace nad takim rozwiązaniem.

Świadczenie „500 plus” przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. W tym roku pobierający świadczenie nie muszą składać kolejnego wniosku, ponieważ dokument złożony w ubiegłym roku zakłada wypłatę środków aż do maja 2021 roku.

RIRM

drukuj