fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Nie zwlekaj z wnioskiem o 500 plus

Tylko wnioski złożone do końca czerwca gwarantują, że świadczenie wychowawcze 500 plus zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 roku.

Ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus warto się pospieszyć i zrobić to jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w czerwcu. Wówczas nie stracimy żadnych pieniędzy.

Bardzo ważna informacja do rodziców dzieci, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie 500 plus na bieżący okres świadczeniowy. Muszą to zrobić do 30 czerwca – mówi Marlena Nowicka, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce

Jeżeli wniosek o świadczenie wpłynie do ZUS po 30 czerwca, świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Wniosek złożony w czerwcu gwarantuje zaś wyrównanie za ten miesiąc. 1 czerwca rozpoczął się bowiem nowy okres świadczeniowy. Przypominamy, obsługą wniosków zajmuje się teraz ZUS i tam kierujemy wniosek.

Żeby świadczenie otrzymać, rodzic musi złożyć wniosek elektronicznie. Może to zrobić na kilka sposobów: poprzez PUE ZUS bądź przez bankowość elektroniczną albo przez portal Empatia – wyjaśnia Marlena Nowicka.

Wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na konto bankowe. Ostatnio w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące waloryzacji programu Rodzina 500 plus.

Program Rodzina 500 plus zostanie zrewaloryzowany, pytanie tylko, kiedy. Na pewno o tym, że ten program powinien zostać wzmocniony, będziemy myśleć, ale musi się to wszystko ułożyć razem z kwestiami ogólnogospodarczymi, makroekonomicznymi – tłumaczy Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Na razie w Ministerstwie Finansów prace nad waloryzacją programu Rodzina 500 plus  się nie rozpoczęły.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl