fot. 3. PBOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali zbiórkę krwi

Kolejny raz w tym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdecydowali się na niesienie pomocy mieszkańcom Podkarpacia. Tym razem zorganizowali zbiórkę krwi w Jarosławiu. W sobotę terytorialsi oddali prawie 15 litrów krwi do rezerwy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, żołnierze 3.PBOT oddali krew w krwiobusie. Na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu zebrało się około 40 ochotników. Żołnierze oddali w sumie blisko 15 litrów krwi.

fot. 3.PBOT

– W obecnej sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 dużo mniej dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa. Walka z koronawirusem ciągle trwa i uważam, że w tym okresie taka akcja jest naszym obowiązkiem i zmaterializowaniem naszego motta, gotowości do służby naszej podkarpackiej społeczności – mówi kpr. Mateusz Mucha, szef Klubu HDK „Terytorials”

Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy. Od początku powstania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze oddali ponad 1700 litrów krwi. W szeregach
brygady służy ponad 600 honorowych dawców krwi, którzy regularnie wspierają Terenowe i Regionalne Oddziały Krwiodawstwa w regionie.

kpt. Witold Sura/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl