fot. PAP

Zniknął stenogram z posiedzenia dot. kondycji PLL LOT

Ze strony sejmowej zniknął stenogram posiedzenia Komisji Skarbu debatującej nad sytuacją i perspektywami dotyczącymi działania PLL LOT.

Chodzi o 54. posiedzenie komisji, która obradowała 20 lutego. Do niedawna widniał na niej stenogram z posiedzenia i zapis video. Dziś próżno tam szukać zapisu tekstowego posiedzenia poświęconego kondycji LOT – informuje Joanna Modzelewska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pilotów Liniowych PLL LOT.

– Przyglądałam się temu i muszę przyznać, że to jest bardzo interesujące, że najpierw stenogram się pojawia, po czym znika. Są wszystkie pozostałe do 53., później jest już 55, brakuje jednak 54. Interesujące jest również to, że jeżeli chodzi o nagranie z komisji w TV Parlament – ono liczy sobie 2h 28 min. i kończy się w połowie mojej wypowiedzi na 1h 52 min., dalej jest informacja o błędzie technicznym. Nie ma możliwości odtworzenia. Muszę przyznać, że nie spotkałam się jeszcze z tym. Oczywiście jestem pewna, że informacja będzie taka, że z pewnością są kłopoty techniczne. Zaskakujące jest to, że dotyczą one tylko tej komisji – powiedziała Joanna Modzelewska.

Cała sprawa zbiega się w czasie ze zwolnieniami jakie rozpoczęły się w PLL LOT. Temat ten m.in. był omawiany w trakcie posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu 20 lutego.

– Na Komisji Skarbu Państwa poruszyłam kilka kwestii, które z pewnością nie są wyjątkowo sympatyczne i wygodne dla kadry zarządzającej – są to smutne fakty. Po pierwsze, jeśli będą zwolnienia wśród załogi, jeżeli będą ograniczone samoloty – to będzie tak naprawdę redukowana tzw. taśma produkcyjna. Jeżeli redukuje się produkcję, na której powinno się zarabiać – to nie ma szansy, żeby spółka wyszła na prostą. Nie rozumiem na czym tutaj ma polegać restrukturyzacja, bo jeżeli odda się osoby, które są fachowcami, to potem zdobycie takich osób z ekskluzywną wiedzą – bo to jest bardzo specyficzna wiedza – wcale nie będzie proste. Może być wręcz bardzo trudne – podkreśliła Joanna Modzelewska.

Wypowiedź Joanny Modzelewskiej


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj