fot. PAP/Marcin Obara

Lot będzie dowoził pasażerów na lotnisko Chopina w Warszawie

Polskie Linie Lotnicze LOT będą autobusami dowozić pasażerów z odleglejszych polskich miast na lotnisko Chopina w Warszawie. Mowa o nowej usłudze przewoźnika Bus&Fly, która dotyczy wszystkich połączeń z siatki LOT-u.

Od sierpnia pasażerowie z Białegostoku, Radomia, Kielc i Lublina będą mieli do dyspozycji jedno połączenie z warszawskim lotniskiem dziennie. Łodzianie aż sześć. Do wejścia do autokaru wystarczy bilet na samolot.

Dobrze, że LOT szuka nowych klientów. Takie usługi już funkcjonują w innych liniach – mówi poseł Maciej Małecki.

– Życzę LOT-owi, żeby na tym zarabiał, ponieważ polski narodowy przewoźnik powinien funkcjonować i być w zdecydowanie lepszej kondycji niż obecnie. Natomiast przy tej okazji zwrócę uwagę, że niestety nie ma połączenia np. Kraków – Nowy Jork, gdzie wielu mieszkańców Podhala, Małopolski ma rodziny za oceanem. To jest naturalna grupa, która chętnie korzystałaby z połączenia Kraków – Nowy Jork. Zlikwidowane zostało także połączenie Kraków – Gdańsk. To napawa niepokojem. Natomiast mam nadzieję, że LOT zarobi na usłudze, którą teraz wprowadza. LOT powinien szukać klientów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe – podkreślił poseł Maciej Małecki.

Nowa oferta LOT-u dotyczy połączeń z ponad 40 miastami na całym świecie. Klienci z Białegostoku i Lublina, z krótką przesiadką, mogą w ten sposób polecieć do Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Frankfurtu, Madrytu, Brukseli czy Paryża.

RIRM

drukuj