fot. pixabay.com

Zniesiono sankcje dla wykładowcy ukaranego za przypomnienie, że są dwie płcie: męska i żeńska

Instytut publiczny IES Complutense w Hiszpanii zniósł sankcje nałożone na jednego z profesorów biologii za stwierdzenie, że są dwie płcie: męska i żeńska. Wykładowca został wcześniej zawieszony w pracy i wstrzymano mu wynagrodzenie.

W obronie biologia wystąpiło Hiszpańskie Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich (Asociación Española de Abogados Cristianos). Adwokaci argumentowali, że profesor Jesús Luis Barrón López został zaatakowany z powodów ideologicznych za stwierdzenie oczywistego faktu.

Polonia Castellanos, prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Adwokatów, wyraziła zadowolenie z powodu cofnięcia sankcji wobec wykładowcy.

„Nie można tolerować tego rodzaju ataków na gruncie ideologicznym” – powiedziała.

Polonia Castellanos przestrzegła, że mimo sukcesu w tej kwestii, potrzeba wyraźnego potępienia zachowań miejscowych urzędników, którzy chcą narzucać swoją ideologię. Dodała, że to, co spotkało hiszpańskiego wykładowcę, może spotkać każdego człowieka.

Przypomnijmy: Jesús Luis Barrón López, profesor biologii i geologii jednego z madryckich instytutów, powiedział podczas zajęć ze studentami, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska. Te słowa biologa spotkały się z reakcją Dyrektora IES Complutense w Alcalá de Henares oraz inspektora oświaty, którzy ukarali wykładowcę wstrzymaniem wynagrodzenia oraz karą zawieszenia na sześć miesięcy. [czytaj więcej]

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj