fot. PAP/Marcin Obara

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o nakładanie kolejnych sankcji na Rosję

Jest coraz więcej informacji i raportów, że na Ukrainie doszło do użycia broni chemicznej. Potrzebne są jak najdalej idące sankcje na Rosję i dostawy broni na Ukrainę – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że Rosję i cały zbrodniczy reżim można pokonać tylko na dwa sposoby.

– Rosję można pokonać albo militarnie i tutaj walczą przede wszystkim żołnierze ukraińscy, którzy mierzą się z brutalną kremlowską siłą i zbrodniami, które mają miejsce na Ukrainie – powiedział szef rządu.Drugim sposobem – jak dodał Mateusz Morawicki – jest pokonanie Rosji gospodarczo.

– Tutaj zadanie należy przede wszystkim do wolnego świata, UE, USA i wszystkich państw, które rozumieją, że naruszenie zasad życia geopolitycznego, złamanie zasad prawa międzynarodowego polegającego na tym, że nagle bez żadnej przyczyny czy prowokacji, wielkie i silne państwo może napaść mniejsze państwo. To prowadzi nie tylko do nikąd, ale jest zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa, a także dla stabilnego normalnego życia. Co raz więcej państw to rozumie – wskazał szef polskiego rządu.

Polska naciska na jak najmocniejsze sankcje, by powstrzymać „rosyjską machinę wojenną”.

– Dochodzi do nas coraz więcej informacji, potwierdzonych raportów międzynarodowych, że na Ukrainie użyto broni chemicznej. To kolejny szczebel zbrodni, której nie wahali się przekroczyć Władimir Putin i jego zbrodnicza klika, która rządzi w Rosji. Niestety to dowód na to, iż po naszej stronie musimy doprowadzić do jak najdalej idących sankcji, dlatego trzeba działać dwutorowo – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Rosja – jak mówił premier – musi widzieć, że Zachód, wolny świat, nie ugnie się pod presją” i szantażem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl