https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/reka-ze-znakiem-transplciowych_9393846.htm#page=1&query=gender&position=9

Hiszpania: Nauczyciel zawieszony za mówienie o tym, że istnieją tylko dwie płcie

W Hiszpanii nauczyciel został zawieszony w wykonywaniu zawodu za stwierdzenie, że są tylko dwie płcie. Od tej decyzji odwołało się Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich. Ponadto podjęło ono działania prawne.

Jesus Luis Barron Lopez jest nauczycielem biologii od 25 lat. W kwietniu za zgodą dyrekcji szkoły przeprowadził lekcję o seksualności człowieka. Wychowawca wyjaśnił m.in., że chociaż istnieją osoby transseksualne, które operacyjnie mogą zmienić swoje narządy płciowe, to jednak genetycznie zachowują chromosomy swojej płci urodzenia. Kilka dni później nauczyciel otrzymał reprymendę od dyrektorki szkoły, która poinformowała o rzekomych skargach rodziców niezgadzających się z takimi treściami nauczania. Jednak – jak się okazuje – skarg nie było.

„Wydaje się, że dyrektorka, wywodząca się z radykalnej Lewicy, chce narzucić swoją ideologię w szkole publicznej. Tymczasem, zgodnie z konstytucją Hiszpanii, instytucje publiczne powinny być neutralne ideologicznie” – poinformowała Polonia Castellanos, przewodnicząca organizacji Prawników Chrześcijańskich.

Jesus Luis Barron Lopez został zawieszony na sześć miesięcy w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Dodatkowo jego pensja została pomniejszona o 600 euro. Nauczycielowi nie dano szansy na wyjaśnienia i obronę. Mężczyzna złożył skargę do sądu, w której stwierdził, że jest ofiarą prześladowań ideologicznych.

„Chcą mnie uciszyć. Mnie i tysiące innych nauczycieli biologii i innych podmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku” – wyjaśnił Jesus Luis Barron Lopez.

Nauczyciel przekazał też, że w hiszpańskiej szkole organizowane były w godzinach lekcyjnych pogadanki na temat „ideologii gender”. Zajęcia prowadzące do demoralizacji nieletnich odbywały się bez wiedzy i zgody rodziców.

                                          

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl