Zmiany w kierownictwie PiS

W niedzielę doszło do zmian w ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości. W Warszawie obradowała Rada Polityczna partii. Wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński weszli w skład kierownictwa PiS; obaj politycy znaleźli się w jego Komitecie Politycznym.

Wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Do ścisłego kierownictwa weszli też koordynator ds. specsłużb Mariusz Kamiński, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i minister w KPRM Adam lipiński. Joachim Brudziński został też szefem Komitetu Wykonawczego PiS.

Lider ugrupowania Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej po Radzie Politycznej podkreślił, że nie było powodu do szerszych zmian w kierownictwie partii.

– Mamy do czynienia z nowym kierownictwem, ale to jest kierownictwo w wielkiej mierze kontynuacyjne (…). Kierownictwo z poprzedniej kadencji odniosło wielki sukces, zwycięstwa wyborcze w wyborach – najpierw samorządowych, później prezydenckich, wreszcie parlamentarnych (pierwszy raz bezwzględna większość jednej partii w parlamencie). I w związku z tym nie było powodu do jakichś szerszych zmian, chociaż pełne uzupełnienia nastąpiły. Z osób powszechnie znanych weszli w skład kierownictwa partii panowie wicepremierzy: Morawiecki i Gliński – powiedział Jarosław Kaczyński.

Z kolei funkcję sekretarza Rady politycznej PiS będzie pełnił Krzysztof Sobolewski. Na członków Komisji Etyki partii wybrano Elżbietę Witek, Ewę Tomaszewską, Andrzeja Adamczyka, Marka Asta, Stanisława Karczewskiego i Zdzisława Pupę. Za finanse PiS-u będzie odpowiadać Teresa Schubert.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj