Andrzej Duda oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta RP

Andrzej Duda jest oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski w przyszłorocznych wyborach. Decyzję zatwierdziła Rada Polityczna partii.

Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że postawienie na Andrzeja Dudę daje szansę na zwycięstwo i jest zapowiedzią zmian, których oczekują Polacy.

Polska potrzebuje zmian i można dzisiaj powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby zostało dostrzeżone to, że pan Andrzej Duda jest, można powiedzieć, personifikacją tej nadziei, personifikacją nadziei na zmiany – zaznaczył prezes PiS-u.

Sam kandydat, obecnie europoseł, Andrzej Duda, powiedział, że jego mottem będą słowa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który deklarował pójście drogą demokracji i ochrony słabszych. Obiecał też ciężką pracę podczas kampanii.

Wierzę w to, że w trakcie tej kampanii uda mi się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, którą jest nowa prezydentura – prezydentura nowej jakości, korzystająca z konstytucyjnych uprawnień, z konstytucyjnych prerogatyw; prezydentura w granicach konstytucji, a więc także z właściwym rozumieniem współdziałania, współpracy z rządem – powiedział Andrzej Duda.

Duda podkreślił, że podstawowym obowiązkiem prezydenta powinno być chronienie najsłabszych i dbanie o interesy obywateli bez pomijania jakichkolwiek grup społecznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl