fot. twitter.com

Zmarł Stefan Strzałkowski. M. Morawiecki: Kochał swoją małą ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy

Stefan Strzałkowski, który zmarł w nocy z czwartku na piątek – przez wiele lat parlamentarzysta PiS, były starosta i burmistrz Białogardu, pedagog i wychowawca – kochał swoją małą ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy – napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

„Zmarł Stefan Strzałkowski – przez wiele lat parlamentarzysta PiS, były starosta i burmistrz Białogardu, pedagog i wychowawca. Kochał swoją małą Ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy. Najbliższym Pana Posła składam wyrazy najszczerszego współczucia. Niech spoczywa w pokoju” – napisał premier.

O śmierci Strzałkowskiego poinformował w piątek na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński. Stefan Strzałkowski przez 10 lat zasiadał w ławach sejmowych, wcześniej przez 7 lat był burmistrzem Białogardu (Zachodniopomorskie).

„Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu” – napisał Joachim Brudziński.

Stefan Strzałkowski urodził się 31 sierpnia 1957 w Białogardzie. Z wykształcenia był nauczycielem – ukończył gorzowską filię Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. W zawodzie pracował 20 lat, był nauczycielem i dyrektorem szkoły.

W latach 1998-2002 był starostą białogardzkim, następnie, do 2009 r., burmistrzem Białogardu. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. startował do Sejmu z listy PiS, uzyskał wtedy 4 tys. 161 głosów. Mandat posła objął po śmierci Mariana Golińskiego w 2009 r.

W Sejmie zasiadał także przez dwie kolejne kadencje – po wyborach w 2011 i w 2015 r. W tegorocznych wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu koszalińskiego uzyskał 4 tys. 266 głosów, co nie pozwoliło na ponowne objęcie mandatu.

W 2004 r. otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Był żonaty, miał syna i dwie córki.

PAP

drukuj