Zimbabwe. Apel o pomoc po powodziach, w których zginęło 246 osób

Władze Zimbabwe zaapelowały w piątek do społeczności międzynarodowej o pomoc w związku z powodziami, w których od grudnia zginęło 246 osób, a dach nad głową straciły prawie 2 tys. Powodzie zostały spowodowane przez ulewne deszcze, które nastąpiły po suszy.

W ubiegłym roku wywołana przez zjawisko pogodowe El Nino susza zniszczyła zbiory w położonym na południu Afryki Zimbabwe i sprawiła, że ponad 4 mln ludzi wymagały pomocy żywnościowej. Teraz mieszkańcy wsi na południu i południowym zachodzie kraju muszą dodatkowo stawić czoła powodziom.

Prezydent Robert Mugabe ogłosił w tym tygodniu stan klęski żywiołowej.

Minister ds. samorządu lokalnego Saviour Kasukuwerei poinformował, że powódź zniszczyła drogi, mosty i uprawy oraz zabiła bydło.

Kasukuwere oznajmił, że zginęło 246 osób. Zniszczone zostały 74 szkoły, pękło 70 tam.

Rząd zaapelował do partnerów, sektora prywatnego i obywateli mieszkających za granicą o wsparcie w wysokości 100 mln dolarów. Według ministra brakuje namiotów, leków i żywności dla osób przesiedlonych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl